flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
17
quantity
Product details
Category
  • Suitable machines: Eastwood Versa Cut 60 amp plasma cutter, Trafimet CB70 torch
  • The package include: PR0063 Plasma electrode x 10 pcs, PD0088-12 Plasma tip / nozzle x 20 pcs, diameter 0.047 in /1.2 mm, PE0007 air diffuser x 2 pcs, PC0032 outside nozzle x 1 pc, CV0010 stand-off guide x 5 pcs
  • The total number of packages included: 38 pcs
  • The cutting current: 70 A; The cutting diameter: 0.047 inch or 1.2 mm